Skip to content

Serie in 4 delen: Technologische vooruitgang in de Zorg

Serie in 4 delen: Technologische vooruitgang in de Zorg

Technologie in de Zorg: Praktijkverhalen van de vooruitgang deel 1

Een blogserie in vier delen

De zorg is in beweging. Personeelstekorten, hogere verwachtingen en steeds meer afhankelijkheid van techniek maken het werk ingewikkelder én kwetsbaarder. Tegelijkertijd liggen er kansen: technologie kan processen verbeteren, systemen verbinden en de werkdruk verlagen. Als je het goed aanpakt.

Als adviseurs van InfraHealth helpen we zorginstellingen bij die keuzes. Denk aan netwerkvernieuwing, infrastructuur, werkplekken, telefonie, verpleegoproep- en medische oproepsystemen, IT-regie, NEN 7510, NIS2, assettracking en ZT-implementaties. Geen standaardoplossingen, maar maatwerk in advies en uitvoering.

In deze serie spreken we collega’s die dagelijks met dit werk te maken hebben. Wat zien zij gebeuren? Wat werkt, wat nog niet?

We beginnen met Alex van Senten, projectleider en productowner. Hij vertelt waar technologie volgens hem het verschil maakt en waar het nog achterblijft.

Kun je jezelf kort voorstellen?

Alex van Senten, 34 jaar. Ik werk eigenlijk al mijn hele carrière op het snijvlak van zorg en techniek.

Hoe zie jij de rol van technologische vernieuwing in de zorg, vanuit onze adviserende rol?

Techniek moet de zorg ondersteunen. De bezoeker, cliënt of patiënt moet er iets aan hebben. Het is een aanvulling op de mens, bedoeld om te verbeteren. Niet om te vervangen.

Onze rol als adviseurs is om daarin de juiste balans te vinden. En om alle betrokkenen, van zorg tot facilitair tot ICT, op de juiste manier mee te nemen.

Welke technologische ontwikkelingen maken nu de meeste impact?

AI-cameradetectie. Daarmee kan techniek echt samenwerken met de zorg. Het is geen los systeem, maar een verlengstuk van de werkvloer.

De smartphone is daar een goed voorbeeld van. Zorgmedewerkers hebben hun werkplek altijd bij zich. Dat maakt het praktisch én ondersteunend.

Welke ontwikkelingen blijven nog achter?

Zorginstellingen beschikken over veel waardevolle data, maar benutten die nog onvoldoende. Er wordt veel over gesproken, maar de vertaling naar de praktijk blijft achter. Data moet de zorg ondersteunen, geen extra werk opleveren. De zorgprofessional gaat het niet zelf opzoeken. Informatie moet op het juiste moment, op de juiste plek beschikbaar zijn. Geen  dashboards vol grafieken, maar relevante inzichten op het juiste moment.

Conclusie en vooruitblik

Technologie moet ondersteunen, niet ingewikkelder maken. De kunst is om keuzes te maken die goed aansluiten bij de praktijk. Daar zit vaak de grootste uitdaging.

Deel 2 verschijnt over twee weken. Dan gaan we dieper in op. Wat  technologische beslissingen betekenen voor het dagelijks werk van zorgmedewerkers en ICT-afdelingen? Waar schuurt het, en waar werkt het?

Wil je doorpraten met Alex over dit onderwerp? Klik hier voor zijn contactgegevens.