Regiemanagement
Wat doet een regiemanager van InfraHealth?
- Zorgen dat leveranciers zich houden aan afspraken
- Bij escalaties de juiste personen worden benaderd
- Het overzicht bewaken over alle verschillende partners die een deel van een dienst leveren
- Zorgt ervoor dat de partners goed samenwerken.
Wil je meer weten over hoe wij zorgorganisaties helpen? Lees dan snel deel 2 van het interview met Niek Ferwerda!
Niek Ferwerda is oprichter en Managing Partner bij InfraHealth. Hij werkt zelf mee als strategisch adviseur en programmamanager bij zorginstellingen in het noorden van het land.
Als regiemanager is goed communiceren met leveranciers natuurlijk cruciaal.
Precies, dat is 80% van ons werk. Intern, met de zorginstelling, zodat je begrijpt wat de dienst inhoudt. En extern, met leveranciers. Ook zorgen wij ervoor dat leveranciers onderling effectief communiceren en samenwerken. Het draait om data verzamelen, duidelijk zeggen hoe wij problemen oplossen. De regiemanager moet duidelijk maken naar leveranciers wat ze van hen verwachten en ze aan afspraken houden.
Hoe evalueer je precies de prestaties van de leveranciers?
In de SLA (Service Level Agreement) of XLA (Experience Level Agreement) staat wat de leverancier moet leveren. Als regiemanager controleer je of ze zich hieraan houden en hoe ze problemen oplossen. Hun gedrag in de praktijk is bepalend voor hoe tevreden we zijn.
Bij InfraHealth zien we dat leveranciers qua techniek goede oplossingen bieden, maar problemen vaak afschuiven. Dat is niet handig. Reflecteren op je eigen werk is nodig voor samenwerking en succes. Daarbij evalueer je zowel de inhoudelijke voortgang als het proces van samenwerken. Zorg voor één vaste contactpersoon en spreek af hoe vaak je de voortgang en samenwerking bespreekt . Ons advies: minimaal elk kwartaal zolang alles goed gaat. Zijn er problemen? Spreek dan vaker af om samen oplossingen te vinden. Hier mag de leverancier geen extra factuur voor sturen.
Hoe zie jij de toekomst van leveranciersmanagement in de zorgsector?
Die wordt steeds belangrijker, met de groei van clouddiensten. Je hebt mensen nodig die goed kunnen communiceren, IT snappen en weten hoe eindgebruikers IT in hun werk gebruiken.
Hoe zorgt InfraHealth ervoor dat de zorginstelling uiteindelijk zelf regie voert op leveranciers?
We streven ernaar onszelf overbodig te maken door zorginstellingen steeds meer zelf de regie te laten nemen. Dat doen we met feedback en structuur aan teamleiders van de servicedesk of functioneel beheer. Als het goed gaat, dragen we de werkzaamheden over.
Bij grote zorgorganisaties met een IT-afdeling lukt dat ook, voor kleinere organisaties zonder eigen IT-afdeling kunnen we de leveranciers blijvend aansturen. We bieden monitoring om de prestaties en veiligheid van systemen te bewaken, zodat de zorginstelling daar geen omkijken naar heeft.
Heb je als afsluiter één tip voor zorginstellingen over regiemanagement?
Zorg voor een regievoerder die drie dingen snapt: communicatie, IT en hoe gebruikers IT inzetten in hun werk.
